Jak zrobić bloga?

Jak zrobić bloga?

Założenie bloga to jeden ze sposobów na to, aby stać się aktywnym użytkownikiem internetu. Tym bardziej, że jego prowadzenie nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Jeśli więc masz ciekawy pomysł na jego prowadzenie, zobacz jak zrobić bloga.

Fotoblogi, blogi modowe, kulinarne, ciążowe czy służące za internetowy pamiętnik. To tylko niektóre z możliwości. Większość dostępnych platform blogowych pozwala na założenie bloga zupełnie za darmo. Jego obsługa również nie jest trudna, dlatego do blogosfery z powodzeniem mogą dołączyć nawet osoby, które nie są znawcami HTMLa.

Blog.pl, wordpress.com oraz blogspot.com to chyba najpopularniejsze w Polsce platformy blogowe.
Jako że schemat zakładania bloga na każdej z nich wygląda bardzo podobnie, postanowiłam skopić się na ostatnim z przykładów.

Jak założyć bloga na blogspocie?

Osoby, które posiadają już konto Google, w którejkolwiek z usług (Gmail, Google+ czy Youtube) pierwszy etap mają już za sobą. Wszyscy pozostali swoją blogową przygodę powinni rozpocząć od zarejestrowania się na stornie blogsport.com.

Jak zrobić bloga.

Z gotowym kontem, podając e-mail i hasło, można się już zalogować do pulpitu nawigacyjnego. To właśnie on, od teraz, stanowi centrum dowodzenia tym, co będzie działo się na naszej stronie. Klikając w przycisk „Nowy blog” przechodzimy do formularza, w którym będziemy mogli wybrać nie tylko tytuł swojego bloga, ale także jego adres oraz spersonalizować jego wygląd. Po jego wypełnieniu wystarczy wybrać opcje „Utwórz bloga”.

Jak zrobić bloga.

Jak zrobić bloga.

Gdy wszystko przebiegnie pomyślnie i okaże się, że adres, pod którym chcemy prowadzić bloga jest wolny, będzie można zacząć publikować pierwsze posty. Ikonka z ołówkiem służy właśnie do tego.

Jak zrobić bloga.

Tytuł posta i jego treść to pola, na których powinniśmy skupić się w pierwszej kolejności. To, co się tutaj pojawi, po kliknięciu w przycisk „Opublikuj” automatycznie pojawi się na naszej stronie. Szybki podgląd całej zawartości bloga umożliwia z kolei opcja „Wyświetl bloga”.

Jak zrobić bloga.

Aby przekaz stał się jeszcze bardziej atrakcyjny można go wzbogacić multimediami. Blogspot umożliwia nie tylko dodawani zdjęć, ale również filmów.

Jak zrobić bloga.

Spore możliwości dają również „Ustawienia posta”, gdzie można określić zarówno tagi wpisu („Etykiety”), termin jego publikacji („Publikacja”) czy chociażby określić czy czytelnicy będą mogli dodawać pod nim komentarze („Opcje”).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.2/5 (5 votes cast)
Jak zrobić bloga?, 4.2 out of 5 based on 5 ratings

2 Comments

  1. Zawsze mi się wydawało, że zrobienie bloga jest trudnym zadaniem. Dzięki waszemu poradnikowi okazuje się, że wcale tak nie jest. Tutorial jest świetny i co najważniejsze, pokazuje wszystko krok po kroku.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Leave a Comment.