Jak zrobić dredy?

Jak zrobić dredy, fot. flickr.com/ZL-Photography/CC

Za robienie dredów można zabrać się na kilka sposobów. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Robione z warkoczyków z pewnością będą trwalsze. Z kolei dzięki tapirowaniu włosów od razu uzyskamy efekt na jakim nam zależy.


Dredy, robione z warkoczyków dopiero po jakimś czasie – najczęściej miesiącu – zaczną wyglądać tak, jak zakładaliśmy. Metoda jest bardzo prosta. Z niezbyt grubych pasemek splatamy dość ciasne warkoczyki. Na końcu koniecznie należy je spiąć, tak aby się nie rozplątywały. Gdy wszystkie będą gotowe można wziąć się za ich skręcanie. Fryzurę warto co jakiś czas poprawiać.

Skręcanie dredów z natapirowanych włosów to jedna z najpopularniejszych metod. Choć efekty widać od razy, należy przygotować się na to, że cały proces zajmie nam sporo czasu. Najlepiej zacząć od rozdzielenia pasemek, które następnie warto zabezpieczyć gumkami. Do tapirowania świetnie nadaje się gęsty grzebień. Chwyć pojedyncze pasemko i zacznij „stroszyć” włosy tuż przy głowie. Gdy natapirujesz je na całej długości, możesz zacząć je skręcać – chwyć w dowolnym miejscy dwoma palcami, a następnie zacznij nimi poruszać, tak jakbyś chciała coś zgnieść w kulkę.

Świeżo zrobione dredy należy odpowiednio zabezpieczyć. Jedną gumkę umieść u samego dołu, drugą zaś zapleć u nasady głowy. Z czasem będziesz mogła je ściągnąć.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.4/5 (8 votes cast)
Jak zrobić dredy?, 4.4 out of 5 based on 8 ratings

1 Comments

Leave a Comment.