Jak zrobić logo?

Jak zrobić logo?, fot. sxc.hu/norriuke

Logo jest jednym z najważniejszych elementów, które decydują o rozpoznawalności marki lub firmy. Dlatego właśnie, nawet niewielkie przedsiębiorstwa, chcą mieć własny „znak rozpoznawczy”. Oto kilka podpowiedzi, które pomogą Ci znaleźć odpowiedź na pytanie, jak zrobić logo?

Projektowanie loga najlepiej rozpocząć na kartce. Przygotuj więc brulion i ołówek i spróbuj przelewać swoje pomysły na papier. Dopiero gdy wpadniesz na to „coś”, zacznij się zastanawiać, jak zobrazować swoja wizje przy pomocy programu graficznego.

Dobre logo powinno być nie tylko oryginalne, ale przede wszystkim korespondować z działalnością firmy. Współgrać powinna z nim również nazwa. Zanim więc zaczniesz rysować, wypisz na kartce skojarzenia, które najlepiej oddają charakter twojego przedsiębiorstwa. To z pewnością podsunie ci na myśl jakieś rozwiązanie oraz znacząco ułatwi zadanie.

Zanim nie wybierzesz ostatecznej wersji, szkicuj wszystko, co tylko wpadnie ci do głowy. Odrzucaniem gorszych projektów zajmiesz się później. Nie zniechęcaj się, jeśli od razu nie wymyślisz czegoś genialnego. Daj sobie czas i spróbuj kolejnego dnia. Pamiętaj również, że dobór kolorystyki czy rodzaju fontów jest sprawą drugorzędną. Na początku nie musisz się na tym koncentrować.

Po przeprowadzeniu wstępnej selekcji postaraj się przenieść swoje pomysły do programu graficznego. Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie tych, które pozwalają na pracę w środowisku wektorowym. Logo w wektorach w dowolnym momencie będzie można powiększać lub pomniejszać nie tracąc na jakości. Gdy efekt twojej pracy będzie gotowy, koniecznie sprawdź jak prezentuje się na wydruku w wersji z kolorami i czarno-białej.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

1 Comments

  1. Ostatnio na zajęciach z informatyki musieliśmy wymyślić logo kółka teatralnego z naszej szkoły. Okazało się, że wcale nie jest to takie proste. Na szczęście na oddanie projektu mamy dwa tygodnie… 🙂

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Leave a Comment.