Jak zrobić loki?

Jak zrobić loki

Wałki, papiloty, a może prostownica. Sposobów na zrobienie loków jest wiele. To, na który z nich postawimy powinno zależeć od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jeśli zależy ci na falach, do kręcenia włosów wybierz grube wałki. Do zrobienia efektownych loczków najlepiej nadają się natomiast papiloty. Podobny efekt uzyskasz również podkręcając je przy pomocy prostownicy.

Włosy najlepiej kręcić, gdy są świeżo umyte i podsuszone. Aby fryzura trzymała się jak najdłużej, robienie loków najlepiej rozpocząć od nałożenia na końcówki pianki lub spryskania ich specjalnym żelem w sprayu.

Dopiero teraz oddziel pasmo i nawiń je na wałek lub papilot  zaczynając od końcówki, a kończąc tuż przy nasadzie głowy. To samo zrób z pozostałą częścią włosów. Im cieńsze kosmyki, tym łatwiej i efektowniej będą się zakręcały. Wałki lub papiloty powinny pozostać na głowie przez co najmniej godzinę. Im dłużej z nimi wytrzymasz, tym bardziej trwała będzie twoja fryzura.

Po ściągnięciu wałków włosów nie warto rozczesywać. No chyba, że zależy ci na afro. Poszczególne kosmyki najlepiej rozdzielić palcami. Gdy fryzura będzie już gotowa, możesz dodatkowo spryskać ją lakierem.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (4 votes cast)
Jak zrobić loki?, 4.0 out of 5 based on 4 ratings

3 Comments

  1. Jeśli chodzi o robienie loków, polecam również sposób mojej babci. Ze starej ścierki wystarczy powycinać 15-18 cm paski materiału i w nie, tak jak w papiloty pozakręcać włosy. Efekt jest naprawdę niezły, a loczki super i długo się trzymają.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  2. A czy możecie polecić jakiś sprawdzony sposób, który skutecznie utrwalił by loki na głowie. W sklepie widziałam preparaty do układania włosów kręconych, ale kompletnie nie wiem, czy w moim przypadku zadziała…

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Leave a Comment.