Jak zrobić masę solną?

Jak zrobić masę solną, fot. sxc.hu/asifthebes

Masa solna to doskonały materiał, z którego można tworzyć najróżniejsze przedmioty – od figurek, po ozdoby czy ramki na zdjęcia. Szczegółowy przepis jak zrobić masę solną znajdziesz poniżej.

Zrobienie masy solnej nie jest trudne. Zanim jednak zaczniesz, przygotuj wszystkie potrzebne składniki: wodę, mąkę oraz sól. Aby masa solna nabrała odpowiedniej konsystencji do jednej części wody i soli dodaj dwie części mąki. Całość dokładnie wymieszaj i ugnieć.

Z tak przygotowanej masy solnej możesz już tworzyć figurki oraz ozdoby. Gdy będą gotowe, wstaw je do piekarnika rozgrzanego do temperatury 140 stopni Celsjusza. Po godzinie powinny stać się złote i twarde. Gdy wystygną, możesz je pomalować. Aby farba nie odpryskiwała, na koniec również ją polakieruj.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Jak zrobić masę solną?, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

1 Comments

  1. Jeszcze pamiętam czasy, jak na zajęciach z techniki musieliśmy tworzyć z masy solnej figurki lub broszki. Pierwsze próby były dość stresujące bo nie zawsze wszystko się udawało, nawet jeśli dokładnie wiedzieliśmy jak zrobić masą solną. Jednak w miarę prób szło coraz lepiej. Żałuję, że tamte wytwory mojej wyobraźni gdzieś już przepadły.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Leave a Comment.