Jak zrobić nadruk na koszulkę?

Jak zrobić nadruk na koszulkę, fot.sxc.hu/sykicktb

Zrobienie nadruku na koszulkę nie jest ani trudne ani bardzo czasochłonne. Z pewnością znajdą się jednak i tacy, którzy stwierdzą, że skoro sklepy pełne są ubrań, po co się wysilać? Powodów jest wiele, te najważniejsze są jednak dwa: własny, oryginalny wzór oraz oszczędność pieniędzy.

Do zrobienia nadruku na koszulkę potrzebujemy jednokolorowego t-shirtu, specjalnego papieru do prasowanek, drukarki, a także nożyczek i żelazka. Ten drugi, profesjonalnie zwany papierem transferowym lub termotransferowym można dostać w większych sklepach papierniczych i introligatorniach. Warto pamiętać jednak o tym, że innego użyjemy do nadruków na ciemnych rzeczach, a innego na jasnych. Bez względu jednak na jego rodzaj, arkusz formatu A4 nie powinien kosztować więcej niż 12 zł.

Zanim wydrukujemy na nim motyw, który nas interesuje, warto wykonać kopię próbną, na zwykłej kartce. Gdy okaże się, że nadruk spełnia nasze oczekiwania, do drukarki można włożyć właściwy papier. Nie zapomnij tylko o tym, aby arkusz ułożyć we właściwy sposób.

Gotowy wydruk najlepiej zostawić na kilka chwil do wyschnięcia. Gdy mamy pewność, że tusz się nie rozmaże, możemy zabrać się za wycinanie nadruku. Pamiętaj, aby wokół motywu pozostawić niewielki, biały margines.

Gdy najważniejszy element jest już gotowy, pora chwycić za żelazko. Na początek warto uprasować samą koszulkę. Gdy materiał będzie równy, oddziel papier z wydrukiem od warstwy ochronnej i przyłóż w wybranym miejscu. Rozgrzane żelazko może zaszkodzić nadrukowi, dlatego najlepiej zaprasować go przez delikatną, cieniutką ściereczkę.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
Jak zrobić nadruk na koszulkę?, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

1 Comments

Leave a Comment.