Jak zrobić ozdoby choinkowe

Jak zrobić ozdoby choinkowe

Choć świątecznych ozdób w sklepach nie brakuje własnoręcznie wykonane z pewnością staną się cudownym dopełnieniem bożonarodzeniowych dekoracji. Oto kilka pomysłów na to, jak zrobić ozdoby choinkowe.

Ozdoby na choinkę z papieru

Papierowa choinka

Do zrobienia papierowej choinki wystarczy kawałek kartonu, zielona farbka oraz kilka drobiazgów, którymi ja przystroimy. W roli tych ostatnich z powodzeniem sprawdzą się małe kolorowe koraliki, cekiny, pojedyncze guziki czy ścinki barwnego papieru lub materiału. Niezbędny będzie również spinacz.

Na kartonie narysuj choinkę (powinna mieć ok. 10 cm wysokości), a następnie ją wytnij. Pomaluj z obu stron zieloną farbką i pozostaw do wyschnięcia. Gdy będzie gotowa, zacznij przystrajać ją zebranymi materiałami. Pamiętaj, że koraliki oraz guziki najłatwiej przykleisz klejem typu „kropelka”. Pozostałe powinny chwycić już przy pomocy zwykłego kleju do papieru. Gdy Twoje drzewko będzie ozdobione z obu stron na górze zrób małą dziurkę, a następnie przełóż przez nią wygięty spinacz. Przy jego pomocy będziesz mógł zawiesić swoje dzieło na prawdziwej choince.

Papierowy łańcuch

Wykonanie papierowego łańcucha na choinkę jest wyjątkowo proste. Wystarczy przygotować sobie kilka kolorowych kartek (najlepiej A4), klej do papieru oraz nożyczki. Kolorowe kartki potnij na paski o szerokości ok 2 cm i długości 10 cm. Następnie sklej końce pierwszego z nich, tak aby powstał okrąg. Przełóż przez niego kolejny pasek (najlepiej w innym kolorze) i sklej brzegi. Czynność powtarzaj aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Ozdoby choinkowe ze styropianu

Ozdoby choinkowe z masy solnej

Masa solna jest wyjątkowym materiałem, z którego można wykonać  niemal wszystko, również ozdoby świąteczne. Szczegółowy przepis na jej wykonanie znajdziesz w tym artykule: jak zrobić masę solną.

Z gotowej masy solnej możesz wycinać kształty przypominające gwiazdki. Pamiętaj jednak o tym, że masa solna jest dosyć ciężka. Jeśli więc dekoracje mają zawisnąć na choince, postaraj się, aby środek miał ażurową strukturę – całość będzie znacznie lżejsza. Gdy kształty będą gotowe, upiecz je w piekarniku. Po wystygnięciu będzie można je pomalować farbkami.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Jak zrobić ozdoby choinkowe, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Leave a Comment.