Jak zrobić prezentację?

Jak zrobić prezentację

Prezentacje multimedialne, jako uzupełnienie wystąpienia to już niemal standard. Coraz trudniej jest jednak o taką, która z jednej strony przekazywałaby najważniejsze informacje, z drugiej zaś potrafiła zaciekawić odbiorcę. Dlatego właśnie warto trzymać się kilku zasad, które na pewno podpowiedzą nam jak zrobić prezentację, która będzie wyróżniała się na tle pozostałych.

Tworzenie prezentacji najlepiej rozpocząć od przygotowania planu. Podzielony na części materiał dużo łatwiej będzie pokazać na slajdach. Te zaś powinny być przede wszystkim czytelne. Nie przesadzaj zatem z efektami i zbyt dużą różnorodnością. To tylko będzie odwracać uwagę od tego, co najważniejsze. Już na początku przygotuj wzór, który z powodzeniem, będzie można duplikować na pozostałych elementach.

Jeśli już używasz w prezentacji słowa pisanego, staraj się, aby tekst nie przytłaczał odbiorców. Zamiast długich akapitów, postaw raczej na wypunktowanie najważniejszych kwestii. Ta forma będzie nie tylko bardziej czytelna, ale również od razu pozwoli uchwyci meritum.

Prezentacja multimedialna daje ogromne możliwości. Jeśli chcesz wzbogacić nią swoje wystąpienie, postaraj się wykorzystać je jak najlepiej. Umieszczaj wykresy, zdjęcia, filmy i dźwięki, wszystko, co tylko sprawi, że twój przekaz stanie się pełniejszy. Pamiętaj tylko żeby nie przesadzić z dodatkowymi animacjami.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.7/5 (3 votes cast)
Jak zrobić prezentację?, 4.7 out of 5 based on 3 ratings

1 Comments

  1. Prezentacja to jeden z lepszych sposobów na przekazywanie wiedzy. Fajnie, że w szkołach coraz częściej korzystają z nich nauczyciele i zachęcają uczniów, aby zamiast tradycyjnych referatów dowiedzieli się jak zrobić prezentacje.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Leave a Comment.